עיצוב דירה

לפני שמוכרים: אוסף פתרונות פשוטים שיעזרו לכם להעלות את ערך הדירה

עומדים למכור את הנכס שלכם ורוצים למקסם רווחים? גם אם אינכם מעוניינים להיכנס לתהליך של שיפוץ ממושך ועבודות יקרות, תוכלו להקפיץ אותו בכמה רמות במספר דרכים פשוטות. אלה העיקריות שבהן

תהליך המכירה של כל נכס מורכב משלבים רבים, כאשר המטרה המיידית והעיקרית של רוב המוכרים היא למקסם את הרווח מהדירה המוצעת. רובנו מורגלים להשקיע בדירה שאנו רוכשים, כך שרבים אינם מבינים לעומק את הערך שבהשקעה בדירה שהם לא יזכו ליהנות ממנה. עם זאת, השבחת הנכס דווקא בשלבי המכירה היא אפשרות מרכזית להרוויח בהמשך. איך עושים את זה גם בתקציב קטן? הנה כמה טיפים ופתרונות לאזורי הבית השונים:

הכניסה לבית

זכרו שהרוכשים שלכם מתרשמים מהדירה עוד לפני שהם נכנסים אלה. למרות שאין לנו תמיד אפשרות להשפיע על שאר הדיירים, הנכס עדיין יכול להיראות טוב יותר מבחוץ גם אם אין בכוונת יתר הדירות להיענות לתמ"א 38 או להוסיף מעלית למשל. צביעת הקירות של חדר המדרגות, החלפת גופי תאורה, הוספת צמחיה והחלפת ריהוט בלובי, הן דרכים פשוטות וזולות יחסית שיכולות להותיר רושם חיובי. בנוסף, תוכלו גם להחליף כמובן את דלת הכניסה לבניין ולדירה עצמה.

קירות ותקרה

הפתרון הפשוט, המשתלם והזול ביותר במקרה של הקירות והתקרה בבית יהיה פשוט לדאוג לצביעה שלהם. תופתעו עד כמה העבודה הקטנה הזו יכולה לשדרג ולהאיר מחדש את הנכס שלכם. אם ישנם חורים קטנים, קילופי צבע או פגמים שניתן לתקן, זה הזמן לעבור גם עליהם ולבצע את התיקונים הנחוצים.
 

חדר הורים

חדר שינה בעיצוב כפרי

רצפה

בכל הנוגע לרצפה תוכלו לתקן מרצפות שבורות, אם ישנן כאלה, או להשקיע יותר בעבודה של החלפת ריצוף כוללת אם אתם מעוניינים בכך. ישנם גם מי שמעדיפים פרקטים למשל, כך שההחלטה תלויה רק בכם. בכל מקרה, מדובר בדרך נוספת שתעניק ריענון כולל לדירה שלכם. במקרים רבים אחד מהאזורים שיצריכו ריצוף הוא חדר האמבטיה, בשל אתגרים כמו יובש ורטיבות, כך שתוכלו להתרכז בו אם אינכם מעוניינים לבצע עבודה מקיפה.

ארונות

אם ישנם ארונות מובנים שנשארים בבית, כמו למשל ארונות המטבח או חדר השינה, תוכלו להחליפם או לתקן פגמים כמו דלתות שנשברו, ידיות סדוקות וכדומה.

סלון

הסלון הוא לרוב החדר הראשון שרואים הרוכשים הפוטנציאליים, ולכן מדובר בהזדמנות לרושם ראשוני חיובי שלא תחזור. מוכרים שמעוניינים להשקיע סכומי כסף משמעותיים יכולים לעצב את הסלון מחדש במטרה להעניק לו מראה צעיר ורענן יותר, בייחוד אם מדובר בנכס ותיק יחסית, כדי לאפשר לרוכשים להבין את הפוטנציאל של הדירה. אם הסלון חשוך יחסית, השקיעו בפריטים בהירים שיכניסו אליו אור, החליפו את התריסים ואת גופי התאורה וכדומה.


למתקדמים: לצד עבודות השיפוץ והעיצוב הקטנות, ישנן כמובן גם דרכים מתקדמות יותר שיכולות לשפר באופן דרסטי את המראה של הנכס. עבודות אינסטלציה וחשמל מקיפות, הוספת קירות גבס לתיחום מתאים של אזורי הבית, החלפת המטבח או שיפוץ חדר האמבטיה, הן כמה מהעיקריות שבהן. תוכלו להתייעץ עם בעלי מקצוע, מעצבי פנים או מעצבי הדמיות תלת מימד כדי לקבל רעיונות שיאזנו בין התקציב לבין מאפייני הדירה שלכם ואף תוכלו להבין איך תראה הדירה בשלב הסופי של הפרויייקט.
 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *