מדחסי מזגן

בדקנו: המזגנים המומלצים לחורף / קיץ 2018

ההתחממות הגלובלית בעולם הביאה את יצור המזגנים הביתיים לשיא והדבר בא לידי ביטוי בצורה ניכרת, כך תבחרו מזגנים לבית החדש.

מכירות המזגנים נמצאים בעלייה מתמדת בשנים האחרונות, במיוחד באירופה בה לא נהוג היה להתקין מזגנים בבתים שכן עונת הקיץ לא הייתה חמה עד כדי הצורך במזגן, זאת עד לשנים האחרונות.
בישראל השמשית, הקיצית והלחה, בעיקר במישור החוף, כמובן שאי אפשר בלי מזגן.
כמעט בכל בית אב ניתן למצוא מזגן אחד או יותר, מזגן בכל חדר ומזגן בסלון בין אם מזגן מרכזי או ביחידה נפרדת.

מזגן עילי

מזגן עילי + מדחס

איזה מזגן כדאי לבחור?

כאמור בישראל מזגן הוא מוצר צריכה בסיסי ושכזה הוא מעמיד לרשות הצרכן הישראלי מספר גדול של חברות ומותגים המתחרים על מיזוג הבית והמשרד במיליוני בתים, ביניהם אפשר למצוא את חברת אלקטרה מזגנים המובילים בשוק ואחרים.

ניתן למצוא כיום בשוק מזגנים בטכנולוגיות שונות, במידות שונות ובהספקי עבודה מגוונים החל ממזגנים של חצי כוח סוס והלאה.

מחירם של המזגנים נמוך מאוד יחסית למחיר שלהם לפני כמה עשורים אז כל מזגן עלה אלפי שקלים אך כאמור כיום עם השתפרות הטכנולוגיה אפשר למצוא מזגנים איכותיים לבית במחיר משתלם.

מיזוג נכון של הבית

שאלו כל טכנאי מזגנים איזה מזגן עדיף ותקבלו תשובה אחרת מכל אחד. הדבר נובע מכך שטכנאים אוהבים לעבוד עם חברות מסוימות ונשארים נאמנים להם לאורך השנים ולכן ממליצים דווקא עליהם.

אין זה אומר שמזגן זה או אחר הם באמת הכי טובים אך בוודאי שהמלצות מפה לאוזן עושות את העבודה ורבים קונים את המזגן שלהם לפי המלצה כזאת או אחרת שקיבלו מקרוב משפחה או חבר.

לא משנה באיזה מזגן תבחרו מה שחשוב הוא לדעת איזה כוח סוס מתאים לכל חלל בבית ולקבל את התפוקה המרבית מהמזגן אך בלי לצרוך חשמל במידה גבוהה מהרצוי שלא לצורך.

בגדול אפשר לחלק את המזגנים למזגנים משני סוגים: מזגן מרכזי – אלו מזגנים עם יחידה מרכזית אחת שמפזרת את האוויר לכל הבית דרך פתחים המיועדים לכך, ומזגן ביחידה נפרדת – יחידה אחת של מזגן האמורה למזג חלל אחד, בדרך כלל חדר שינה, חדר עבודה וכדומה.

כיום אפשר למצוא מזגנים רבים ביחידה נפרדת, בין אם עיליים או ריצפתיים בעלי תפוקה גבוהה המסוגלים למזג את כל הסלון למשל ויכולים להחליף את המזגנים המרכזיים במידה וכוח העבודה שלהם חזק מספיק.

קחו חשבון שהתקנה של מזגן מרכזי יקרה ומסובכת יותר באופן טבעי וזאת בשל הצורך של הטכנאי למצוא מקום בתקרת הבית, לבנות מחיצת גבס, להכין פתחים, להעביר את צינור המיזוג ועוד.

לעומת זאת התקנה של מזגן ביחידה אחת קל ופשוט יותר אך מצריך גם הוא את מציאת המקום הנכון להתקנה על הקיר והתקנה של יחידת הכוח החיצונית עבור המזגן מחוץ לבית.

לוגו מזגן

צינון ביתי לאורך שנים

רצפתי, עילי, נפרד או מרכזי?

בעבר נהוג היה להשתמש במזגנים הריצפתיים במידה רבה יותר אך בשנים האחרונות הם נעלמים מהשוק, ייתכן מכיוון שהם תופסים מקום רב ופוגעים בעיצוב וכן מכיוון שיש היום מזגנים עיליים חזקים וטובים מאוד.

אפשר למצוא כיום מזגנים בטכנולוגיות קירור שונות אך בכל מקרה המזגנים הופכים חכמים יותר ויותר, מתממשקים לאפליקציה בטלפון, ניתנים להפעלה וכיבוי מרחוק ועוד מאפיינים אשר לא היו במזגנים בעבר.

לגביי צריכת המזגן, ידוע שמזגן צורך חשמל רב ובהתאם גם חשבון החשמל עולה כאשר המזגן דולק. בחודשי הקיץ החמים והלחים מאוד בישראל, יולי, אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר בתים רבים נוהגים להפעיל את המזגן במשך שעות רבות ביממה, לרבות בלילה וחשבון החשמל תופח.

רוצים לחסוך בחשבון החשמל על המזגן? ראשית בחרו במזגן בעל יחס צריכה נמוך ותדעו מראש כמה חשמל צורך המזגן שלכם.

חברות רבות מציעות מזגנים במחירים אטרקטיביים אך חשוב לבדוק היטב את המפרט הטכני ולהבין מה אתם מקבלים בתמורה לכסף.

התקנה והפעלה –  ודאו שהמזגן מותקן בצורה טובה במיקום טוב. חשוב למצוא מקום שייתן לכם מענה לכל החלל הדורש מיזוג בצורה הטובה ביותר.

הפעילו את המזגן על חום או על קור בצורה חכמה, כלומר לא לשים טמפרטורה נמוכה מדי בשלט בקיץ וההפך בחורף.

הטמפרטורה הרצויה בדרך כלל היא 25 מעלות אך לפעמים יש צורך להוריד במעלות על מנת שהמזגן יקרר היטב את החדר.

היתרון בבחירת מידת טמפרטורה לא גבוהה או נמוכה בצורה קיצונית הוא שכאשר המזגן מגיע לטמפרטורה רצויה הוא משהה את עבודתו וכך נחסך גם החשמל וגם הבלאי של המזגן.

אמנם בחודשי הקיץ מפתה מאוד לשים את המזגן על 16 מעלות ולשכוח ממנו אך מה שקורה זה שהמזגן מתאמץ יתר על המידה ולא מגיעה לטמפרטורה הנבחרת ויכול לקפוא או להתקלקל.

לסיכום, אין היום כמעט בית בלי מזגן אחד או שניים ואפשר למצוא מזגני איכות של חברות מובילות עם הרבה שנות אחריות במחירים משתלמים, צריך רק לחפש.
לפני תחילת שיפוץ או תחזוקת הבית תעשו חושבים ותגיעו למסכנות שתודו עליהם במשך השנים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *